Zatoczki Cala Sant Vicente

Majorka ma wiele przepięknych plaż i urokliwych zatoczek, które koniecznie trzeba zobaczyć, aby móc poczuć wspaniały klimat wyspy. Jednym z takich miejsc na mapie Majorki jest bez wątpienia mały kurort Cala Sant Vicente. Jest to miejsce w którym po prostu trzeba być.

Położenie Cala Sant Vicente

Miejscowość Cala Sant Vicente zlokalizowana jest w północnej części Majorki, w niedalekiej odległości od Alcudii, a dokładniej znajduje się pomiędzy miasteczkiem Pollensa i Port Pollensa. Cztery urokliwe zatoczki, które stanowią o wyjątkowości tego miejsca, są ukryte pośród klifów pasma górskiego Tramuntana. Każda z zatoczek ma swoją własną nazwę: Cala Barques, Cala Clara oraz Cala Molins i Cala Carbó. Zatoczki znajdują się w bliskiej odległości od siebie, także podczas krótkiego spaceru można odwiedzić je wszystkie. Każda zatoczka jest inna i niepowtarzalnie piękna.

cala st vicenc plaza

Atrakcje

Sam spacer po czterech wspaniałych zatoczkach jest już atrakcją samą w sobie. Urokliwe plaże ukryte w skałach i turkusowa, przejrzysta woda sprzyjają błogiemu relaksowi. Najbardziej odpowiednie do plażowania i kąpieli morskich są plaże w zatoczce Cala Molins i Cala Barques. Pozostałe świetnie nadają się do nurkowania. Przejrzyste, czyste wody poszczególnych zatoczek umożliwiają podziwianie podwodnej flory i fauny, która w tym miejscu jest niezwykle bogata. Można tu także skorzystać z wypożyczalni kajaków, łódek, czy rowerków wodnych i zwiedzić poszczególne zatoczki z morza. Kolejną ciekawą opcją jest wypożyczenie roweru i przejażdżka np. do oddalonego o kilka kilometrów od Cala Sant Vicente zamku Castillo del Rei.

cala sant vicenc

Baza hotelowa i restauracyjna

Cala San Vicente jeszcze w niedalekiej przyszłości było małą rybacką wioską, która w ostatnich latach przerodziła się w turystyczny kurort chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. Na skalistych zboczach powstały hotele i apartamenty, które w sezonie wręcz pękają od natłoku gości. Blisko plaż znajduje się również dobrze rozwinięta baza gastronomiczna, gdzie możemy zachwycać się smakiem tutejszej, tradycyjnej kuchni w której ze względu na rybackie tradycje dominują świeże ryby i owoce morza. Po dotarciu do Cala Sant Vicente swój pojazd możemy zaparkować na przestronnym i bezpłatnym parkingu lub na jednej z uliczek dojazdowych.

cala

cala st vicenc

cala st vicenc mallorcva

cala st vic

cala 2

Cala Sant Vicente

Share

Zatoczki Cala Sant Vicente

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram