Rafael Nadal – żywa wizytówka Majorki

Majorka to niezwykła wyspa o czym przekonałam się wielokrotnie odwiedzając jej różne obszary. Najbardziej urzekająca jest jej bogata różnorodność wizytówek, jakimi może się pochwalić. Jedna z nich to żyjący i wciąż odnoszący sukcesy na świecie tenisista Rafael Nadal, który urodził się w Manacor. Poznajmy nieco bliżej jego sylwetkę.

Pierwsze kroki na korcie

Jego przygoda z tenisem zaczęła się w wieku 3 lat. Swoje pierwsze zwycięstwo odnotował w wieku lat 8. Od 12 roku życia zaczął równocześnie trenować piłkę nożną, jednakże zachęcony osiąganymi wynikami oraz zmotywowany przez swojego trenera (jednocześnie własnego wuja) Nadal poświęcił się tenisowi. Hiszpański Związek Tenisowy widząc jego postępy usiłował go nakłonić do wyjazdu do Barcelony. Jednakże Nadal pod naciskiem rodziców i trenera postanowił kontynuować karierę pozostając na rodzimej Majorce.

Znaczące sukcesy

Rafael Nadal mimo swojego dość młodego wieku – 31 lat – wypracował sobie miano lidera rankingu ATP World Tour oraz statut jednego z najwybitniejszych tenisistów w historii tego sportu. Specjaliści podkreślają także, że Nadal to najlepszy zawodnik w historii, który specjalizuje się w grze na kortach ziemnych. Lista jego sukcesów jest długa:

16  razy zwyciężył w turniejach wielkoszlemowych;

4 – krotnie został finalistą Winbledonu;

3 – krotnie został finalistą Australian Open;

1 raz został finalistą US Open.

Ponadto osiągnął on dwukrotnie tytuł mistrza olimpijskiego – 2008 r. Pekin i Rio de Janerio 2016 r.

Na jego koncie znajdują się również cztery zwycięstwa w turniejach Davis Cup i 75 tytułów ATP.  W bieżącym roku wygrał już ponad 60 meczów (!) dzięki czemu wciąż potwierdza swoją formę i miłość do tenisa.

Poza kortem

W ubiegłym roku w maju Rafael otworzył szkołę i klub tenisowy, któremu nadał swoje imię. Kształcą się w niej przyszli adepci sztuki tenisa w wieku od 12 do 18 lat.

Akademia działa przy Centrum Sportowym Rafaela Nadala. W jej obrębie znajduje się: 26 kortów o różnej nawierzchni, otwartych oraz znajdujących się pod dachem, a także dwa baseny, boisko do gry w piłkę nożną oraz uniwersalny stadion.

Nadal został również ambasadorem marki Kia i kilka dni temu (24 października) otrzymał kluczyki do Stingera GT z napędem na cztery koła z podwójnie doładowanym silnikiem V6 o mocy 370 KM. O wyborze Nadal tak wypowiedział się dyrektor zarządzający Emilio Herrera: „Hiszpan jest najlepszym ambasadorem, jakiego marka Kia mogła sobie wymarzyć… (…), gdyż uosabia wszystkie atuty marki, którą prezentuje.

Share

Rafael Nadal – żywa wizytówka Majorki

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram