Pogoda na Majorce we wrześniu

We wrześniu na Majorce zaczyna robić się nieco chłodniej. Mimo to wciąż jest tam pięknie, a co najważniejsze można nadal zażywać kąpieli czy uprawiać ukochane sporty wodne.

Jaka jest pogoda na Majorce we wrześniu?

Pierwsze dwa tygodnie września należą jeszcze do względnie wysokich temperatur. Wtedy termometr może wskazywać ok. 23-25°C. Niestety końcówka miesiąca to już wyraźne ochłodzenie i temperatura oscylująca w okolicach 20-22°C. Nocą temperatura może spaść nawet od 15 do 18°C. Najwyższa temperatura zarejestrowana na Majorce we wrześniu wynosiła 38°C, a najniższa 8°C. Są to jednak skrajne i sporadyczne wypadki. Temperatura morza jest wciąż wysoka i wynosi ok. 26°C, co nadal umożliwia na długie i przyjemne kąpiele. Wrześniowa aura oznacza również większe prawdopodobieństwo opadów deszczu – chociaż można je odnotować dopiero pod koniec miesiąca. W ciągu dnia można cieszyć się 10 godzinami słońca, co nadal podtrzymuje nasze dobre nastroje.

Co spakować do walizki?

Typowo letnia odzież wciąż mile widziana, ale ze względu na możliwość opadów – warto zabrać kurtkę oraz jakieś przeciwdeszczowe okrycie wierzchnie.

Co robić we wrześniu na Majorce?

Oprócz leniwego relaksu na plaży, czas wolny można spędzić na kawie i ciastku w jednej z klimatycznych restauracji, albo też wybrać się na spacer brzegiem morza. Jeśli ktoś lubi nurkować, to wrzesień wciąż sprzyja temu hobby. Można też wziąć udział w odbywającym się pod koniec miesiąca Święcie Wina w Binissalem.

Share

Pogoda na Majorce we wrześniu

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram