Pogoda na Majorce w sierpniu

Sierpień na Majorce to jeden z cieplejszych miesięcy, który nie przewiduje żadnych niespodzianek w aurze. Wysokie temperatury powietrza, jak i wody sprzyjają relaksowi oraz zażywaniu kąpieli słonecznych. To idealny miesiąc dla tych, którzy marzą o porządnym „doładowaniu” akumulatorów pozytywną energią.

Jaka jest pogoda na Majorce w sierpniu?

Sierpień na Majorce obfituje w wysokie temperatury zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Na początku miesiąca średnia temperatura powietrza osiąga 25-27° C. Maksymalnie może ona osiągnąć 32°C. Pod koniec sierpnia słupek rtęci zaczyna spadać, a termometr może pokazać wartości między 23-24°C. W nocy temperatura powietrza może wahać się między 19° a 20°C. Dni deszczowe mogą pojawić się pod koniec miesiąca, ale występowanie opadów jest raczej sporadyczne. Średnia temperatura wody wynosi 26°C, co stanowi zachętę do spędzania czasu wolnego w morzu lub na plaży.

Co spakować do walizki?

Nie musimy zabierać ze sobą cieplejszych ubrań ani okryć wierzchnich. Warto jednak pamiętać, aby do typowo letniej odzieży zabrać ze sobą czapki i chustki na głowę oraz zapewnić odpowiednią ochronę swojej skórze przed piekącym słońcem.

Co robić na Majorce w sierpniu?

Większość czasu warto poświęcić na odwiedzenie najpiękniejszych plaż Majorki, które stanowią jej najlepszą wizytówkę. Warto też skorzystać z takich atrakcji, jak: szkółki surfingu wypożyczalnie rowerów wodnych czy desek surfingowych; place do gry w siatkówkę czy piłkę plażową. Sierpień to także okazja do poznania żywiołowej strony wyspy. Dobrą zabawę zapewniają gwarne puby, restauracje i kluby z muzyką na żywo.

Share

Pogoda na Majorce w sierpniu

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram