Pogoda na Majorce w październiku

Październik na Majorce oznacza jedno – właśnie nadeszła jesień. Oznacza to spore ochłodzenie, a także dość dużo deszczu.

Jaka jest pogoda na Majorce w październiku?

Najbardziej przyjemna temperatura panuje na początku miesiąca. Wtedy może wynieść ok. 25°C. W drugiej połowie października termometr może wskazać wartości między 21-23°C. Noce w październiku stają się też dużo chłodniejsze i sięgają 15°C – na początku miesiąca. Pod koniec termometr może pokazać 11-10°C. Październik to także jeden z najbardziej deszczowych miesięcy, ale wciąż można liczyć na przynajmniej 8 godzin słonecznych. Temperatura wody spada do 22°C, dlatego październik jest ostatnim miesiącem w którym znaczna część turystów korzysta z kąpieli morskich.

Co zabrać do walizki?

Na październikowy wyjazd dobrze jest zabrać ze sobą zarówno lżejsze stroje, jak i już te nieco cieplejsze, jak chociażby cienki polar czy długie spodnie. Warto też mieć przy sobie kurtkę przeciwdeszczową, pelerynkę lub parasol.

Co robić w październiku na Majorce?

W zależności od osobistych upodobań wciąż można korzystać z uroków już prawie opustoszałych plaż, a nawet zażyć krótkiej kąpieli. Jeśli jednak jest dla nas zdecydowanie za chłodno, to świetnym rozwiązaniem będzie zwiedzenie chociażby serca wyspy – Plamy. Najlepiej zrobić to wypożyczonym rowerem, co będzie dobre także dla naszej kondycji. W samej stolicy warto przejść się po starówce oraz obowiązkowo odwiedzić katedrę La Seu.

Share

Pogoda na Majorce w październiku

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram