Pogoda na Majorce w marcu

Marzec na Majorce oznacza koniec zimy. Pogoda wciąż jest dość zbliżona do aury z lutego, ale wyraźnie daje się odczuć wzrost temperatury. Sama wyspa również zaczyna zmieniać swój wizerunek.

Jaka jest pogoda na Majorce w marcu?

Jak już wcześniej powiedzieliśmy marzec przynosi spore ocieplenie. W ciągu dnia można zaobserwować wzrost temperatury do 12 – 16°C, a pod koniec miesiąca osiągają maksimum 18°C. Nocą słupek rtęci może spaść do 10°C, co pozwala zauważyć, jak wyspa nieśmiało budzi się do życia. Wybierając się w marcu na Majorkę musimy być wciąż przygotowani na opady deszczu – ale przeważnie w pierwszej połowie miesiąca. Końcówka marca oznacza dużo pogodnych i słonecznych dni, mimo to, temperatura wody wciąż nie zachęca do kąpieli (wynosi ok. 14°C).

Co zapakować do walizki?

Pakując się, dobrze jest pamiętać o kurtkach wiatroszczelnych, gdyż marzec to najbardziej wietrzny ze wszystkich miesięcy.

Co robić w marcu na Majorce?

Marzec to kolejny miesiąc, który sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu na wyspie. Warto wtedy odwiedzić najbardziej malownicze zakątki wyspy. Wolny czas możemy urozmaicić sobie długimi spacerami po pustych plażach, by dostrzec ich naturalne piękno i atrakcyjność. Ze względu na to, że już wtedy słońce świeci przez blisko połowę dnia – można na chwilę przysiąść na kocu i wczuć się w atmosferę budzącej się do życia Majorki.

Share

Pogoda na Majorce w marcu

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram