Pogoda na Majorce w lutym

Pogoda w lutym na Majorce jest bardzo podobna do styczniowej pogody. Jest dość wietrznie i często pada deszcz.

Jaka jest pogoda na Majorce w lutym?

Luty to miesiąc zimowy, dlatego średnia temperatura wynosi 12°C w ciągu dnia oraz około 5°C w nocy. Czasami zdarzają się dni w których temperatury utrzymują się na poziomie 15°C. W lutym możemy spodziewać się średnio 4-6 godzin słońca.

Pływanie raczej nie jest wskazane, ponieważ temperatura morza osiąga średnią ok 6°C. Chociaż zdarzają się przypadki, że nawet przy tak niskich temperaturach możemy zobaczyć ludzi wchodzących do wody.

Chociaż luty jest jednym z najzimniejszych miesięcy w roku, nawet w tym okresie można cieszyć się urlopem i podziwiać uroki wyspy.

Co robić w lutym na Majorce?

Pogoda w lutym na Majorce może być bardzo przyjemna. Należy jednak pamiętać o cieplejszych ubraniach oraz parasolu.

Temperatury sprzyjają długim spacerom po urokliwych miasteczkach takich jak Palma, Valldemossa czy Alcudia. Jest to idealny moment na zwiedzanie zamków, muzeów lub katedry La Seu. Odpowiednią aktywnością w lutym na Majorce są również wycieczki rowerowe. Częste opady deszczu sprawiają, że wodospady na wyspie wyglądają przepięknie, co stanowi dodatkową atrakcję w zimowe miesiące. Spektakl, którego nie można przegapić w lutym, to różowe i białe kwiaty migdałowców. Ponieważ pogoda, nawet w zimie, jest lepsza niż w północnej Europie, często można liczyć na błękitne niebo.

Share

Pogoda na Majorce w lutym

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram