Pogoda na Majorce w listopadzie

Ten miesiąc obfituje w niskie temperatury, ale nie odbiera przez to atrakcyjności wyspie. Chociaż w ciągu dnia nadal jest dość przyjemnie, to noce oraz wczesne poranki bywają chłodne. Na niebie przeważają chmury i coraz rzadziej można się cieszyć słonecznymi godzinami.

Jaka jest pogoda na Majorce w listopadzie?

Temperatury w listopadzie nadal spadają, a odczucie chłodu może potęgować wysoka wilgotność powietrza. Pogoda potrafi zmienić się diametralnie w zaledwie kilka chwil. Trzeba więc być przygotowanym na dość kapryśną aurę. Średnia temperatura powietrza może wynieść ok. 14°C. Maksymalnie może ona wzrosnąć do 22°C – ale to rzadkość. Nocą potrafi spaść nawet do 8-10°C. Drastycznie spada również temperatura wody, która wynosi ok. 8°C – co nie sprzyja ani kąpielom, ani uprawianiu wodnych sportów. Musimy też nastawić się na sporą ilość deszczu.

Co spakować do walizki?

W ciągu dnia można chodzić w cieńszych ubraniach, ale wieczorami i nocą lepiej zarzucić na siebie grubszy sweter, a najlepiej przejściową kurtkę. Naszym nieodzownym towarzyszem powinna być kurtka przeciwdeszczowa, nieprzemakające obuwie oraz parasol.

Co robić w listopadzie na Majorce?

Miesiąc ten daje okazję, by dobrze poznać wnętrze wysypy odkryć jej prawdziwy potencjał. Sprzyjają temu chociażby niemal całkowicie opustoszałe plaże. Czas wolny można też wykorzystać na obejrzenie ciekawych zabytków, jak na przykład historyczna część Alcudii czy tablica upamiętniająca zimowy pobyt naszego mistrza Fryderyka Chopina.

Share

Pogoda na Majorce w listopadzie

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram