Pogoda na Majorce w lipcu

Lipiec na Majorce na pewno nie sprzyja osobom, które lubią odpoczywać w ciszy. Wyludnione jeszcze do niedawna plaże zapełniają się, a najciekawsze atrakcje oblegane są masowo zaciekawionymi turystami. To pełnia sezonu, a także gwarantowane wysokie temperatury i same słoneczne dni.

Jaka jest pogoda na Majorce w lipcu?

Średnia temperatura powietrza w lipcu waha się między 25 do 27°C, osiągając pod koniec miesiąca 28 °C. Słupek rtęci może pokazać nawet 33-34°C. W nocy temperatura spada do 21°C. W lipcu można już w pełni korzystać z ciepłych kąpieli, gdyż woda osiąga temperaturę ok. 24°C. Narzekający na brak słońca wreszcie mogą nasycić się jego dobrodziejstwem, korzystając z 13 godzin słonecznych. Nie muszą też martwić się o deszcz, gdyż jego wystąpienie jest równe zeru.

Uwaga! W lipcu można spodziewać się burz, ale zdarzają się one zazwyczaj pod koniec miesiąca i nie należą do najbardziej gwałtownych.

Co spakować do walizki?

Wybierając lipiec na wakacje na Majorce w walizce powinny znaleźć się jedynie letnie stroje czyli szorty, t-shirty, kolorowe i przewiewne sukienki czy tuniki, bikini oraz kostiumy kąpielowe.

Co robić na Majorce w lipcu?

Pełna słonecznych dni lipcowa aura sprzyja plażowaniu i uprawianiu wodnych sportów oraz nurkowaniu. Tym bardziej, że na obszarze Majorki nie brakuje ani wypożyczalni sprzętu, ani też szkół nurkowania.

Share

Pogoda na Majorce w lipcu

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram