Pogoda na Majorce w kwietniu

Kwiecień to początek wiosny na Majorce, a to oznacza wyraźną poprawę pogody. Wyspa nabiera rumieńców, a my możemy powoli żegnać się z opadami deszczu, które zastępują coraz śmielej pojawiające się na niebie promienie słoneczne.

Jaka jest pogoda na Majorce w kwietniu?

Kwietniowe temperatury powietrza w ciągu dnia szybują wyraźnie w górę. Na początku miesiąca średnia amplituda temperatur waha się między 13-15°C., z czasem wartości wzrastają i mogą wahać się między 21-24°C. Nocą słupek rtęci spada, a temperatura waha się między 8-12°C. Cieplejsza staje się również temperatura wody, która sięga już 16°C – co dla niektórych może oznaczać zaproszenie do pierwszych nieśmiałych kąpieli. Kwiecień oznacza również wyraźną redukcję opadów deszczu. Zastępują je pogodne dni z ok. 10 godzinami słońca.

Co zapakować do walizki?

Wybierając się w kwietniu na Majorkę spakuj zarówno lżejsze ubrania, jak i piżamę z długim rękawem, która idealnie sprawdzi się w chłodne noce. Nie zapominaj też o cieplejszej bluzie oraz wodoodpornej kurtce.

Co robić w kwietniu na Majorce?

Kwiecień to ostatnia okazja do swobodnego zwiedzania wyspy bez tłumów. Na chętnych czekają ciekawe trasy rowerowe z przepięknymi widokami. Zaczynają kwitnąć kwiaty, pąki rozwijają się na drzewach, a na zielonych polach pasą się owce. W kwietniu na Majorce restauracje oraz bary zaczynają tętnić życiem, dzięki czemu bez problemu znajdziesz miejsce gdzie można napić się kawy czy spróbować majorkańskich przysmaków.

Share

Pogoda na Majorce w kwietniu

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram