Pogoda na Majorce w grudniu

Grudzień to wstęp do – charakterystycznej dla Majorki – łagodnej zimy. Niestety należy nastawić się jednocześnie na niewiele godzin słonecznych. Należy też mieć na uwadze fakt, że różnica temperatur między dniem a nocą, jest bardzo wysoka i wyraźnie odczuwalna.

Jaka jest pogoda na Majorce w grudniu?

W ciągu dnia temperatura powietrza może wynieść od 11-16°C. Nocą potrafi być już bardzo chłodno. Wtedy termometr może pokazać wartości między 7-2°C. Temperatura wody również spada i wynosi 7°C – więc kąpiel w morzu można sobie śmiało darować. W tym czasie pada średnio 12 dni w miesiącu, a słońce świeci jedynie przez 2-3 godziny. Niezwykłym zjawiskiem na wyspie są zaśnieżone góry, które widać w oddali podczas przemieszczania się po ulicach miast Majorki.

Co spakować do walizki?

Przede wszystkim powinniśmy zabrać ze sobą ciepłe zimowe ciuchy. Gruba kurtka i wygodne zapewniające ciepło buty to nieodzowny element naszego pakunku. Warto też zabrać rękawiczki i czapkę, które przydadzą się, gdybyśmy planowali wyjście wieczorne.

Co robić w grudniu na Majorce?

Przede wszystkim obserwować budzącą się do życia przyrodę. Wtedy wyspę zaczyna zalewać fala kwitnących migdałowców czy drzew cytrusowych. Na amatorów pięknych krajobrazów czekają również malownicze wzgórza, klify i urwiska. Czas wolny dobrze jest też wykorzystać na kontemplację – w ciszy i bez pośpiechu – gotyckich kościółków, zabytkowych kamienic czy penetrowanie wąskich uroczych uliczek, których nie brakuje na wyspie, a ich największym skupiskiem jest Palma. Możemy również spędzić trochę czasu w klimatycznych knajpkach rozkoszując się tamtejszą kuchnią lub zwyczajnie skorzystać ze sfery SPA w hotelu w którym się zatrzymaliśmy.

Share

Pogoda na Majorce w grudniu

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram