Pogoda na Majorce w czerwcu

Czerwiec na Majorce to miesiąc ze wspaniałą obfitującą w bardzo słoneczne dni pogodą. To także ostatnia szansa na to, aby móc odpocząć na wyspie z dala od tłumu głośnych turystów.

Jak wygląda pogoda na Majorce w czerwcu?

W czerwcu na wyspie zaczyna robić się już naprawdę przyjemnie ciepło. Na początku miesiąca średnia temperatura w ciągu dnia może wynosić między 20-24°C. Koniec miesiąca oznacza wzrost temperatury od 25 do 28°C. Czerwcowe noce są już przyjemne i ciepłe. Temperatura wody wynosi średnio 21°C, co oznacza, że można już pokusić się o dłuższe kąpiele bez ryzyka przeziębienia.

W czerwcu możemy już niemal całkowicie pożegnać się z deszczem, gdyż prawdopodobieństwo wystąpienia opadów spada z 22% do 14%. Dobra wiadomość dla kochających słońce – czerwcowe dni oznaczają aż 12 godzin słońca!

Co zapakować do walizki?

Z pewnością przydadzą się typowo letnie stroje typu sukienki, szorty, koszulki z krótkim rękawem, stroje kąpielowe. Nie wolno zapominać również o okularach przeciwsłonecznych i nakryciach głowy oraz kremach ochronnych.

Co robić w czerwcu na Majorce?

Ze względu na dużą liczbę godzin i dni słonecznych, czas wolny warto spędzić korzystając głównie z nocnych rozrywek, jakie serwuje wyspa. Na spragnionych dobrej zabawy czekają klimatyczne restauracje i głośne kluby. Organizując sobie czas wolny warto też wziąć pod uwagę parki rozrywki oraz wizytę w centrum handlowym.

Share

Pogoda na Majorce w czerwcu

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram