Perły z Majorki: idealna pamiątka z wyspy

Jedziecie na Majorkę? To świetnie, ale czy zastanowiliście się, jakie pamiątki – oprócz wspomnień i zdjęć – stamtąd przywieziecie? Podpowiadamy – dość unikalny pomysł to perły majorica.

Perły, które udają prawdziwe

Wiedzieliście, że Majorka wcale nie słynie z przepięknych plaż czy miejsc idealnych dla pasjonatów sportów wodnych – w tym nurkowania? Jej największą chlubę, a zarazem  swoistą wizytówkę stanowi unikalna fabryka pereł. Co w niej takiego oryginalnego? Otóż sztuczne perły, które są w niej wyrabiane niezwykle trudno odróżnić od naturalnych. Poza tym zainteresowani mogą udać się przy okazji na małą wycieczkę po wyznaczonych obszarach fabryki i prześledzić niemal cały proces wytwarzania.

majorica perły

Dlaczego warto kupić perły na Majorce?

Przede wszystkim dlatego, że perły majorica to dość praktyczna pamiątka. Taką biżuterię można nie tylko trzymać za szkłem, ale również uświetnić z jej udziałem każdą wieczorową kreację. Warto też zdawać sobie sprawę, że nasza pamiątka będzie o wiele trwalsza niż naturalna. I co najważniejsze – perły z Majorki nigdy nie stracą swojego blasku. Cała tajemnica tkwi oczywiście w opracowanej w 1952 roku recepturze.

majorica sklep

Gdzie kupić perły na Majorce?

Jeśli przekonaliśmy Was do tego pomysłu, to koniecznie udajcie się do Manacor, gdzie zlokalizowana jest fabryka. Dziennie produkuje się w niej blisko 2 mln pereł. Warto też nadmienić, że każdy z produktów przechodzi staranny i rygorystyczny proces oceny jakości.

majorica sklep z perłam

Share

Perły z Majorki: idealna pamiątka z wyspy

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram