Orient, urokliwa wioska w górach Tramuntana

Orient to mała wioska w gminie Bunyola, znajdująca się w centrum doliny o tej samej nazwie. Jest położona w jednym z najbardziej żyznych obszarów Majorki, pomiędzy Serra d’Alfabia i Puig d’Alaro.  Orient znany jest przede wszystkim  z niezwykłej ciszy i spokoju oraz stromych uliczek, schodzących w dół od wzniesienia, na którym znajduje się kościół Sant Jordi. Świątynia została zbudowana w XVIII wieku na pozostałościach dawnej kaplicy, pochodzącej z XIII wieku. Patron tutejszego kościoła, jest też patronem mieszkańców wioski.

Odwiedzając Orient mamy wrażenie, że czas zatrzymał się tu bardzo dawno temu. Wieś oraz pobliski jej teren to kraina sosen, dębów i drzew oliwnych. Odwiedzając to urokliwe miejsce możemy cieszyć się łagodnym, śródziemnomorskim klimatem.

Otoczona górami wioska, cieszy się największą popularnością wśród rowerzystów górskich. Orient to również raj dla spacerowiczów i miłośników przyrody, zwłaszcza ornitologów. Można tutaj usłyszeć śpiew żyjących tylko na Majorce ptaków oraz dźwięk dzwonków owiec, które są wypasane na pobliskich łąkach. U podnóża wioski, znajdują się liczne sady owocowe i gaje pomarańczowe.

Ta niewielka miejscowość liczy jedynie 40 – 50 domów. W okolicy znajdują się 3 restauracje, w których można skosztować doskonałej tradycyjnej kuchni. Restauracja „Orient” słynie z najlepszego pieczonego prosiaka, czyli tzw. lechona. Natomiast w restauracji Mandala, kucharze serwują doskonałe dania kuchni międzynarodowej w prawdziwie romantycznej scenerii.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, mamy do dyspozycji hotel: Muntanya lub hotel Son Palou, który mieści się na placu kościelnym. Na obrzeżach wsi znajduje się również L’Hermitage, oraz wiejski hotel z restauracją  Honor Vell. Jak na tak małą miejscowość to bardzo duży wybór 🙂

Orient to wyjątkowo magiczne miejsce, które warto odwiedzić. Ukryta wśród gór wioska, polecana jest szczególnie osobom, które lubią spokój i kochają górską, śródziemnomorską przyrodę. 

W niedalekiej odległości od wioski  Orient znajduje się:

Orient 1

Orient 2

Orient 3

Orient 4

Orient 5

Orient 6

Orient 7

Orient 8

Orient 9

Orient 10

Orient 11

Orient 12

Orient 13

Orient 14

Orient 15

Orient 16

Orient 17

Orient 18

Orient 19

Orient 20

Orient 21

Orient 22

Orient 23

Orient 24

Orient 25

Orient 26

 

Share

Orient, urokliwa wioska w górach Tramuntana

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram