Jesień na Majorce – kto nie był, niech koniecznie to nadrobi!

Jesień na Majorce jest wyjątkowa, szczególnie dla osób, które nie przepadają za tłumami oraz wysokimi temperaturami. 

Jak wygląda jesień na Majorce?

Jest ona zupełnie inna niż ta, w Polsce. Balearska jesień to przede wszystkim wysokie temperatury sięgające nawet 30 st. C. To z kolei zwalnia nas z obowiązku zabrania ze sobą grubszych ubrań. Typowo letnią garderobę dobrze jest jednak uzupełnić o cienki sweterek czy kurtkę oraz długie spodnie. Dlaczego? Bo jesień na Majorce ma też swoje ciemniejsze strony czyli sporo dni deszczowych, które i tak w niczym nie przypominają polskich jesiennych ulew, ale potrafią przynieść ze sobą chłodniejsze dni czy wieczory.

Co można robić jesienią na Majorce?

Wbrew pozorom, nie tylko letnia Majorka ma sporo do zaoferowania. Ta jesienna, też nie pozwala nam się nudzić. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście największa atrakcja Majorki czyli piaszczyste, ale teraz opustoszałe plaże, których nie okupują już rozkrzyczani turyści. Ciepła woda zachęca nie tylko do kąpieli, ale również do uprawiania ulubionych sportów wodnych. Nie trudno wtedy o „dobre fale”, co może stać się dla niektórych zaczątkiem przygody z surfingiem czy chociażby zabawy w pływanie na desce.

Jesienna Majorka jest też szczególnie atrakcyjna dla amatorów wycieczek rowerowych. Świetnie przygotowane ścieżki rowerowe wiodące często przez urokliwe wsie i miasteczka, to prawdziwy raj dla rowerzystów. Na miejscu nie brakuje też wypożyczalni jednośladów, dzięki czemu nie musimy martwić się o przewóz własnego sprzętu.

Jazda konna (zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących), to kolejna oferta jesiennej Majorki. Na obszarze wyspy znajduje się sporo szkółek i klubów jeździeckich. Niektóre z nich oferują nawet wycieczki konne po plaży.

Turystyka górska (trasy o bardzo zróżnicowanym poziomie) to także propozycja jesiennej Majorki. Jesienny urlop na Majorce może nam uświetnić również możliwość podglądania walczących triatlonistów.  Aby to zrobić musimy wybrać się na wyspę we wrześniu kiedy mają tam miejsce zawody sportowe IronMan. Zawodnicy mają  do pokonania ok 3,8 km płynąc, 180 km jadąc na rowerze oraz 42,2 km biegnąc. Najtrudniejsza do pokonania jest trasa rowerowa – 1476 m przewyższenia.

Co robić, gdy pada deszcz?

Możemy na przykład udać się na przejażdżkę zabytkowym drewnianym pociągiem wąskotorowym na trasie Palma de Mallorca – Soller. Podróż trwa ok. godziny. W tym czasie pokonujemy kilkanaście tuneli i mosty, a także sycimy wzrok pomarańczowymi i migdałowymi gajami oraz malowniczymi górami. Inna możliwość to zwiedzanie miast i miasteczek, w których nie brakuje wartych odwiedzenia miejsc, jak chociażby ruiny rzymskiego miasta Pollentia (Alcudia) lub klasztor kartuzów z muzeum, w którym znajdziemy m.in. pamiątki związane z Fryderykiem Chopinem (Valldemossa).

Deszczowe dni możemy również urozmaicić wędrówką nad naturalne wodospady Salt des Freu – skryte w gęstym dębowo – sosnowym lesie, bądź poprzez zwiedzanie licznych jaskiń, na terenie których można min. posłuchać koncertu muzyki klasycznej bądź popływać po jeziorze (Smocze jaskinie).

Wybierając się jesienią na Majorkę możemy tylko zyskać. Po pierwsze – wyraźnie odczuwalny spadek liczby turystów. Po drugie – tak samo wyraźnie odczuwalna ulga dla portfela. Jesień na Majorce oznacza bowiem tańsze apartamenty i hotele. Wtedy spadają również ceny biletów. Możemy też liczyć na dużo tańszy wynajem aut. I wreszcie po trzecie – doskonałe warunki pogodowe, czyli mimo wyższych temperatur mniej dokuczliwy upał.

plaże na majorce jesienia

DSC_1484

majorka w pazdzierniku

jesien majorka

jesień na majorce

jesien majorka wrzesien

majorka jesienią

jesien

jesien na majorce

jesien mallorca

Share

Jesień na Majorce – kto nie był, niech koniecznie to nadrobi!

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram