Cala Ratjada

Planując chociażby krótki pobyt na Majorce warto zainteresować się miejscowościami, które bywają nieco pomijane przez kolorowe przewodniki. Dlaczego? Bo czeka w nich wiele atrakcji i bywają tak samo barwne, jak chociażby oblegana przez turystów stolica wyspy Palma. Wśród tego typu miejsc proponuję Wam odwiedzenie Cala Ratjada.

Kilka słów o klimacie i charakterze kurortu

Cala Ratjada to jedna z tych miejscowości na Majorce, która łączy w sobie klimat uroczego miasteczka rybackiego oraz bardzo lubianego kurortu wypoczynkowego. Przechadzając się po Cala Ratjada napotkacie liczne mariny, które zachowały swój dawny urok, a jednocześnie zostały tak przebudowane, aby pomieściły nowoczesne luksusowe łodzie oraz jachty. Wasz wzrok przyciągną z pewnością liczne kluby oraz restauracje, w których nawet poza sezonem nie brakuje gości.

To co wyróżnia Cala Ratjada to także wyraźny podział wiekowy przybywających tu turystów. Otóż w sezonie letnim, możecie tam spotkać głównie ludzi młodych i spragnionych dobrej zabawy. Poza sezonem czyli w miesiącach październik – kwiecień miejscowość „opanowują” starsze osoby spragnione spokoju i ciszy.

4 powody, dla których warto odwiedzić Cala Ratjada

Nie tylko niepowtarzalny charakter tej miejscowości powoduje, że warto ją wpisać na listę miejsc, gdzie spędzicie weekend na Majorce czy nawet cały urlop. Ja znalazłam ich o wiele więcej, a to kilka z nich:

Wyjątkowe plaże

…i to nie tylko dlatego, że są to jedynie plaże piaszczyste, co daje gwarancję komfortowego wypoczynku. Plaże te posiadają dość bogatą infrastrukturę czyli m.in. wypożyczalnie sprzętu, wygodne leżaki, a także – co bywa rzadkością – specjalne place zabaw dla najmłodszych. Poza tym praktycznie wszystkie plaże wraz z przylegającymi do nich zatoczkami z turkusową wodą zostały wyróżnione Błękitnymi Flagami – przyznawanymi tylko tym miejscom do wypoczynku, które mogą pochwalić się idealnym bezpieczeństwem. Tutaj dzieje się to przede wszystkim ze względu na jakość i stopień czystości wody.

Klimatyczne restauracje

… i bardzo łaskawe dla naszych portfeli. Wśród nich nie brakuje takich lokali, w których potrawy przyrządzane są z produktów własnej hodowli np. warzywa i owoce, a także świeże ryby i owoce morza pozyskiwane wprost z łodzi rybackich. Świeżej się już nie da, a wierzcie mi, że ma to spore znaczenie dla smaku serwowanych dań. 

Stylowe hotele

…wyróżniające się sposobem umeblowania. Większość z nich oferuje gościom, jako dodatkową atrakcję piesze wycieczki, których zwieńczeniem jest możliwość skorzystania z sauny, masaży czy łaźni tureckich.

Niezwykła bliskość z przyrodą

Zapewniają ją:

  • ogrody jordanowskie rodziny March z niezwykłą kolekcją rzeźb Rodina oraz Henry’ego Moore’a i współczesnych katalońskich artystów;
  • ogromny rezerwat dzikich ptaków, który ciągnie się niemal wzdłuż całej linii brzegowej.

***
W Cala Ratjada możecie poćwiczyć swój niemiecki, ponieważ to właśnie tutaj najchętniej wypoczywają w sezonie Niemcy. Nawet na niektórych sklepach można znaleźć niemieckie nazwy.

Share

Cala Ratjada

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram