Cala Morlanda, czyli plaża na Majorce inna niż wszystkie

Cala Morlanda to określenie zarówno miasta, jak i plaży. Położona jest na północno – wschodnim obszarze Majorki w odległości 17 km od miasta Manacor. To dość wąski, ale atrakcyjny pas wybrzeża z charakterystycznymi skalnymi schodami prowadzącymi wprost do krystalicznie czystej wody. Na jej obszarze nie brakuje punktów, z których bezpośrednio można skakać do morza. Wypełniona turkusową wodą zatoczka podkreśla zaś unikalny charakter tego miejsca.

Plaża pełna niespodzianek

Cala Morlanda mimo iż niewielkich rozmiarów (15m – długość; 4m – szerokość) i dość mało znana wśród turystów, kryje w sobie spory potencjał. Na pewno odnajdzie się tu każdy, kto marzy o prawdziwym relaksie z dala od zgiełku zatłoczonych wybrzeży. Jest to możliwe, gdyż Cala Morlanda gwarantuje niemal kameralny klimat. Sprzyja temu głównie jej położenie, ale i fakt, iż jest to plaża kamienista. Dlatego, wybierając się tam warto zabrać ze sobą buty do wody oraz maty plażowe, zamiast tradycyjnych koców czy ręczników.

Z pewnością doskonale będzie się tam czuł również każdy miłośnik aktywnego spędzania czasu wolnego. Na amatorów tej formy relaksu czekają niezwykle interesujące trasy zarówno podmorskie, jak i lądowe. Cala Morlanda jest również idealną miejscowością do wycieczek rowerowych, a także długich spacerów. To także doskonałe miejsce, aby rozpocząć przygodę z nurkowaniem lub doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Prawa strona zatoczki idealnie nadaje się dla początkujących, zaś lewa dla doświadczonych nurków. Na zainteresowanych czekają takie atrakcje jak liczne groty oraz spore ławice egzotycznych ryb. Ci, którzy wybiorą się na wycieczkę lądową, mogą z kolei zachwycać się cudownym skalistym krajobrazem. Łatwo tu natknąć się na historyczne ruiny tzw. Talayot czyli wywodzących się ze starożytności kamiennych budowli o niezbadanym wciąż przeznaczeniu.

W miejscowości Cala Morlanda nie ma restauracji, dlatego warto zabrać ze sobą przekąski oraz zimne napoje.

Reasumując – jeśli lubisz wypoczywać w miejscach o unikalnym charakterze, koniecznie odwiedź skalistą, ale pełną niespodzianek Cala Morandę.

cala morlanda 2

cala morlanda 3

cala morlanda

cala morlanda 2

cala 5

cala 4

cala 3

cala 2

cala 1

Share

Cala Morlanda, czyli plaża na Majorce inna niż wszystkie

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram