Alcanda, czyli Majorka w zacisznej odsłonie

Wyobraź sobie, że właśnie masz okazję wybrać się na kilka dni w miejsce, gdzie odpoczniesz i naładujesz się pozytywną energią. Majorka słynie z wielu cichych zakątków, a jednym z nich jest niewielka miejscowość, znajdująca się w północnej części wyspy – Alcanada.

Niektóre źródła wskazują, że niegdyś pełniła ona rolę osady rzymskiej. Dzisiaj zamieszkują ją w zdecydowanej większości zamożne osoby o czym świadczy spora liczba luksusowych dryfujących łodzi czy jachtów. Nie brak tu również wygodnych apartamentów, z których każdy oferuje wspaniałe widoki na morze i całą okolicę. W miejscowości nie znajdziesz jednak pełnych przepychu sklepów, wielu wystawnych restauracji czy znanych klubów. Miasteczko oferuje za to wiele innych atrakcji i na tym polega jego wyjątkowość.

Jak można tu wypocząć?

Ogromnym plusem tej miejscowości jest jej wspaniały klimat. Panuje tu cisza i spokój, co pozwala na niespieszne zapoznanie się z bogactwem tej części Majorki. Ale iście sielankowa atmosfera sprzyjająca relaksowi to nie wszystko, co Alcanda ma do zaoferowania. Czas wolny możesz spędzić tu na kilka sposobów. Na przykład wybierając się na krótki spacer pod Torre Major, czyli wieżę strażniczą pochodzącą z XVI wieku. Wejście do niej zdobią dwa herby należące do Filipa III na rozkaz, którego zbudowano wieżę. Budynek miał kształt stożka i sięgał 14 metrów wysokości.

Poza tym, możesz w pełni oddać się nurkowaniu, gdyż tamtejsze wody sprzyjają uprawianiu tego sportu. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się również wynajem żaglówek lub jachtów. Twoją uwagę powinna też zwrócić znajdująca się w pobliżu kamienistej plaży, urocza wysepka z latarnią morską, która powstała w XIX wieku. Do 1960 roku obiekt ten był zamieszkiwany przez pracujących w niej nawigatorów oraz ich rodzin. Później nawigacja została zautomatyzowana.

Na tym jeszcze nie koniec atrakcji, jakie oferuje miasteczko. Otóż jego swoistą wizytówkę stanowi jedno z najbardziej popularnych na całej wyspie pole golfowe Club de Golf Alcanada. Zostało ono zaprojektowane przez  Roberta Trenta Jonesa i jego syna, a jego oficjalne otwarcie nastąpiło w 2003 roku. Miłośnicy golfa mają do swojej dyspozycji aż 18 dołków. Zaletą pola jest jego malownicze usytuowanie – pośród wszechobecnej zieleni oraz z bliskim towarzystwem morza i cudowną panoramą na całą okolicę.

alcanada 1

alcanada 3

alcanada 4

alcanada 5

alcanada 6

alcanada 7

alcanada 8

alcanada 9

alcanada 10

alcanada 11

alcanada 12

alcanada 15

alcanada 16

alcanada 17

alcanada 18

alcanada 19

Share

Alcanda, czyli Majorka w zacisznej odsłonie

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram