10 Rzeczy, które warto przywieźć z Majorki

Buszując po sklepikach, targach czy ulicznych straganach zaczynamy zastanawiać się nad pamiątkami, jakie warto przywieźć z Majorki. Najlepsze będą przedmioty, które kojarzą się z tą słoneczną wyspą, lub są symbolem konkretnych miejsc. Warto przeglądać przedmioty, porównywać ceny i zanim wpadniemy w zakupowy szał, określić wysokość budżetu jaki chcemy przeznaczyć na pamiątki z podróży.

Oto lista pamiątek, które nieodzownie kojarzą się z Majorką:

  1. Perły –idealna pamiątka, dla każdej kobiety ceniącej piękną biżuterię. Choć nie są prawdziwe, to jednak ich urok jest ogromny. Majorka słynie z wyrobu pereł, a najlepsze powstają w fabryce Majorica w mieście Manacor.
  2. Gliniane naczynia – będą bardzo trwałą i praktyczną pamiątką. Wyglądają bardzo elegancko, a do tego możemy w nich przechowywać ogromną ilość potraw, zarówno zapiekanki, ciasta, jak i sosy czy pieczenie. Naczynia występują w różnych kształtach i rozmiarach. Na Majorce najczęściej podaje się w nich gorące tapas.
  3. Magnez na lodówkę – mały drobiazg, który będzie Ci przypominał każdego dnia o wspaniałych dniach na słonecznej wyspie. Można je dostać na każdym straganie w mniejszym i większym mieście, w różnorodnych kształtach, z napisami czy mapą Majorki.

12336207_912512265503876_188125790_n

  1. Kubki – idealny prezent dla wszystkich amatorów kawy lub herbaty. Kubek z ciekawą grafiką kojarzącą się z Majorką, czy wesołym napisem wzbudzi pozytywne uczucia i przywoła piękne wspomnienia.

jaszczura

  1. Apaszki/koszulki/torebki np. z wizerunkiem jaszczurki (symbol Balearów) – ciekawe dodatki, które nie zajmą wiele miejsca w walizce, a będą nieodłącznie przypominać o Majorce. Wizerunek jaszczurki jest umieszczany na praktycznie każdym przedmiocie począwszy od ręczników, a skończywszy na płóciennych torbach.
  2. Kalendarz ze zdjęciami najpiękniejszych miejsc na wyspie. Możemy taki kalendarz przygotować samodzielnie, albo zlecić jego wykonanie, wystarczy wyszukać stronę w Internecie i po powrocie będziemy mogli cieszyć się zachwycającymi zdjęciami przez cały rok.
  3. Muszelki – prezent za który nie płacimy 🙂 Piękne, kolorowe i o fantazyjnych kształtach, mogą stanowić dekorację lub być elementem biżuterii. Znajdziemy je praktycznie na każdej plaży.
  4. Rękodzieło – na Majorce znajdziemy zachwycające przedmioty ze szkła, którego jakość jest nieporównywana z żadnym na świecie, a czasy jego wytwarzania sięgają okresu fenickiego. Najbardziej znane fabryki znajdują się w Campanet i s’Esgleieta. Może nas zachwycić również ceramika- talerze, filiżanki, figurki, czy ceramiczne bransolety lub kolczyki.
  5. Siurell– czyli gliniane gwizdki. W przeszłości posługiwali się nimi pasterze strzegący swoich stad. W chwili obecnej najczęściej używane są jako figurki dekoracyjne. Znajdziemy je w różnych kształtach: zwierząt, roślin lub ludzi.

SIURELL majorka

  1. Sandały – wygodne, skórzane sandały, to produkt popularny nie tylko na Majorce, ale na całych Balearach. Przewiewne i wysokiej jakości buty to trwała i bardzo praktyczna pamiątka, która sprawdzi się również w trakcie upalnego, polskiego lata.

Sandały z Majorki

 

Gdzie kupować?

Najlepsze na robienie zakupów będą niewielkie targowiska znajdujące się na uliczkach majorkańskich miasteczek. Warto również zaglądać na stragany i kramy, ponieważ można znaleźć na nich prawdziwe perełki. Jeśli zależy nam, aby na pamiątki nie wydać fortuny, lepiej omijać sklepy i stragany usytułowane bardzo blisko plaży.

Share

10 Rzeczy, które warto przywieźć z Majorki

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram